Напівфабрикати

Напівфабрикати – це продукція, що не пройшла всіх установлених технологічним процесом стадій виробництва й потребує доопрацювання або укомплектування.

Прикладом напівфабрикатів можуть бути: чавун передільний у чорній металургії; солод у пивоварній промисловості; пряжа і сирова тканина в текстильній промисловості тощо.

Для обліку і узагальнення інформації про наявність та рух напівфабрикатів власного виробництва підприємства застосовують різні рахунки залежно від напряму використання таких напівфабрикатів.

Підприємства, у яких напівфабрикати, крім використання у виробництві, реалізуються на сторону як готова продукція, ведуть облік напівфабрикатів власного виробництва на окремому рахунку 25.

Підприємства, на яких напівфабрикати власного виробництва використовуються тільки для власних виробничих потреб, обліковують їх рух і залишки на рахунку 23 “Виробництво”.

За дебетом рахунку 25 відображаються надходження напівфабрикатів (з виробництва), за кредитом – їх вибуття внаслідок продажу, передачі у подальшу переробку, безоплатної передачі або невідповідності критеріям визнання активом.

2 (записи у) “Напівфабрикати

  1. Живу около Дастора и всегда все покупаю там, сегодня ради интереса поехала в Велмарт, это просто ужас, вонь ужасная, бардак неописуемый, честно, ходила и сравнивала с Дастором небо и земля, что-то где-то на пару копеейк дешевле, но та грязь того не стоит. Спасибо персоналу Дастора!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *